פילוסופית השקעה

אנפה קפיטל פועלת ברוח פילוסופיית "השקעות ערך" אשר פיתח בנג'מין גראהם (1894-1976). גראהם היה הוגה דעות, משקיע ומרצה באוניברסיטת קולומביה, תלמידו המפורסם ביותר של גראהם הוא וורן באפט.

השקעות ערך כמתודולוגיה וכתפיסת עולם נותנת דגש רב לנושאים הבאים:

  • אבחנה בין השקעה לספקולציה: פעולת השקעה לגיטימית היא פעולה הכוללת ניתוח והבנה מעמיקה של החברה הנרכשת, התעשייה בה החברה פועלת והכוחות המשפיעים עליה. הבנה זו מושגת באמצעות ניתוח ומחקר מעמיק וזאת בניגוד לספקולציה שהיא רכישה של נכס או נייר ערך בתקווה כי מחירו ימשיך לעלות ללא סיבה כלכלית הגיונית.
  • אבחנה בין הטווח הקצר לארוך: בטווח הקצר השוק מתנהג כמערכת המודדת פופולאריות ונותן שווי גבוה או נמוך לחברות מסוימות בהתאם לאופנות, טרנדים, "בועות", שינויים פסיכולוגיים הנובעים מפחד, תאוות בצע ועוד. בטווח הארוך השוק נוטה להפגין התנהלות שקולה ומשקף שווי כלכלי הגיוני לנכסים הנסחרים בשוק, המשקיע הנבון יודע לאתר פערים אלה וליצור באמצעותם הזדמנויות השקעה ראויות.
  • התעקשות על "מרווח בטחון": מכיוון ששווים של חברות ונכסים יכול לנוע בטווח מסוים של מחירים, השקעות ערך, כתפיסה, מדגישה את החובה להשקיע רק במצבים בהם מתקיים מרווח בטחון מספק, כלומר פער גדול דיו בין מחיר השוק למחיר הכלכלי. פער זה יימצא על ידי ניתוח מעמיק של פעילות החברה. מרווח בטחון זה יגן על ההון המושקע.

להכרה מעמיקה יותר של רעיונות הבאים מבית מדרשם של משקיעי הערך אפשר לעיין בבלוג של אייל.

 

התגובות סגורות